اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

دوشنبه 21 اردیبهشت 1388

سخنی با دكتر رضایی

   نوشته شده توسط: محمد مهدی پوینده    نوع مطلب :سیاسی ،اجتماعی ،

بنام خداوند بخشنده و مهربان

سخنی با دكتر رضایی


جناب آقای دكتر محسن رضایی

 دهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران با حساسیت‌ها و شرایطی پیوند خورده است كه غفلت یا نادیده انگاشتن آنها خسارات زیادی به انقلاب و مردم وارد خواهد ساخت كه به طور كلی به دو دسته‌ی «حساسیت‌های داخلی كشور» و «شرایط حال حاضر ایران اسلامی در جهان» قابل تقسیم است.

در مورد اقتصاد و سیاست داخلی كشور، بعد از 16 سال حاكمیت تفكرات سرمایه‌داری و لیبرال برخی تكنوكرات‌های متمایل به غرب بر دستگاه‌های اجرایی و نهادهای تصمیم‌ساز و برنامه‌ریز سیاست و اقتصاد دولتی كه به فرمایش مقام معظم رهبری قصد سكولاریزه كردن نظام را داشتند، مردم ناامید از عملكرد این گروه‌ها و نگران از آینده‌ی انقلاب، در تیرماه 84 رأی به دولتی دادند كه خط مشی خود را بر مدار اسلام و انقلاب تنظیم كرده بود و شعار «می‌شود و ما می‌توانیم» را برای «پیشرفت و تعالی كشور» برگزیده بود تا با «عدالت» و «مهروزی» و «خدمت به مردم و محرومان»، گفتمان انقلاب و آموزه‌های امام راحل را احیا كند.

در مورد سیاست خارجی نیز بعد از سال‌ها انفعال و عقب‌نشینی و معامله بر سر منافع و مصالح كشور و ملت، دولت اصولگرای نهم با تاكید بر مفاهیم اسلامی و آرمان‌های انقلاب و در جهت احیای عزت و اقتدار كشور در عرصه بین‌المللی، به بیان صریح منطق جمهوری اسلامی در مجامع جهانی پرداخت و برای احقاق حقوق از دست رفته‌ی ملت، سیاست تهاجمی و پرسشگر را سرلوحه‌ی كاری خود قرار داد.

و اما مخالفان داخلی چنین دولتی از همان ابتدای فعالیت دولت نهم به تخریب همه‌جانبه‌ی افكار و تصمیمات و عملكرد دولت اصولگرا پرداختند چرا كه ساده‌زیستی و خدمت‌رسانی دولت‌مردان بر آنان گران آمده بود و با مقاومت رئیس‌جمهور در برابر گردن‌كشان و رانت‌خواران و مفسدان اقتصادی، منافع خود  را در خطر می‌دیدند و ارزش‌های ناصوابی نظیر اشرافی‌گری و تفاخر و تجمل‌پرستی را كه سالیان متمادی سعی در ترویج آن داشتند بر باد رفته دیدند. دشمنان خارجی نیز بر حجم تبلیغات خود علیه جمهوری اسلامی و شخص رئیس جمهور افزودند تا در هیاهوی رسانه‌های وابسته به خود، مواضع بر حق دولت ایران را تقبیح كنند و كوشیدند تا بیش از گذشته چهره‌ای خشن و تندرو از ایران را در افكار عمومی ترسیم كنند.

جناب آقای دكتر رضایی

اكنون در آستانه‌ی دهمین انتخابات ریاست جمهوری، مخالفان داخلی دولت مكتبی و اصولگرای نهم هم قسم شده‌اند و تمام توان انسانی و مالی و تبلیغاتی خود را در حمایت از كاندیداهایی با شعارهای مشابه دولت مهر به میدان آورده‌اند تا به هر طریق ممكن مانع از ادامه‌ی كار این دولت شوند. دشمنان خارجی نیز ابایی ندارند كه صریحا بیان كنند كه با انتخاب مجدد دكتر احمدی‌نژاد مخالف هستند و در این راستا حتی در نوشته‌هایشان به رقبای ایشان توصیه‌هایی نیز می‌كنند.

در چنین شرایطی اعلام كاندیداتوری جنابعالی بسیار عجیب و سؤال‌برانگیز است و با وجود حمایت رسمی و قاطع گروه‌ها و جریانات اصولگرای سراسر كشور از كاندیداتوری دكتر احمدی‌نژاد، جا داشت كه شما و همراهانتان نیز به این جمع بزرگ می‌پیوستید. هرچند اعلام كرده‌اید كه تقسیم‌بندی موجود اصولگرایی و اصلاح‌طلبی را قبول ندارید ولی قطعا می‌دانید كه از جمع نیروهای ارزشی و اصولگرا برخاسته‌اید و در میان انقلابیون پایبند به اصول بالیده‌اید و هنوز هم هستند كسانی كه شما را در جرگه‌ی اصولگرایان به شمار می‌آورند.

 جناب آقای دكتر رضایی

حتی با فرض بر این كه جنابعالی بهترین برنامه‌های قابل اجرا و عملیاتی را برای اعتلای اقتصاد اسلامی كشور دارید چون حضور شما در عرصه‌ی انتخابات ممكن است ـ حتی به احتمالی اندك ـ به نفع رقبای اصولگرایی تمام شود، لازم بود كه با آینده‌نگری و كنار زدن كبر و غرور در صف اصولگرایان و در كنار نامزد برگزیده‌ی جریان ارزشی كشور قرار می‌گرفتید و برنامه‌های جامع و عملیاتی خود را در اختیار منتخب اصولگرایان قرار می‌دادید تا جایی برای رویای احتمال پیروزی مدعیان اصلاح‌طلبی برای آنان حتی به میزان یك درصد هم باقی نماند!

جناب آقای رضایی

هنوز هم دیر نشده و فرصت زیادی تا انتخابات دهم ریاست جمهوری برای اثبات اصولگرایی خود و پایبندی به ارزش‌های والای اسلام و انقلاب دارید. فرصت خدمتگزاری برای تشنگان خدمت در تمامی اركان نظام مقدس جمهوری اسلامی همچنان باقی است لكن تشنگان قدرت جز به منافع خود و خواسته‌های اطرافیانشان نمی‌اندیشند غافل از اینكه مردم بر اعمال و رفتار آنان ناظرند و رأی اعتماد خود را به خدمتگزاران صدیق و ساده‌زیست خود خواهند داد.

 والسلام علی من اتبع الهدی


برچسب ها: اصولگرایان ، انتخابات ریاست جمهوری ، دولت نهم ، دكتر احمدی‌نژاد ،

   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات