اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

چهارشنبه 29 خرداد 1387

تلاش برای ایجاد تفرقه در اصولگرایان و مسوولان نظام

   نوشته شده توسط: محمد مهدی پوینده    نوع مطلب :سیاسی ،رسانه ،

بنام ایزد منان

 تلاش برای ایجاد تفرقه در اصولگرایان و مسوولان نظام

 (لازم به توضیح است که این مطلب در تاریخ ۲۹ / ۳ / ۸۷  نگاشته شده است.)

در هفته ای که گذشت خبرگزاری فارس گفتگویی را با سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی منتشر ساخت که حاوی نکات درخور توجهی بود!

حسین مرعشی در تشریح برنامه های حزب متبوع خود برای انتخابات دور دهم ریاست جمهوری اظهار داشته بود: «علاقه حزب کارگزاران این است که نتیجه انتخابات آتی برد - برد - برد باشد، یعنی هم اصلاح طلبان، هم اصولگرایان و هم نظام و در واقع برنده واقعی انتخابات مردم باشند، البته این درسی است که از نتیجه انتخابات پیشین گرفتیم. نتیجه‌ای که باخت - باخت - باخت بود، امیدواریم بتوانیم توافق همه جناح‌ها را در این خصوص جلب کنیم.»

این اظهار نظر شامل 2 نکته عمده می باشد: استراتژی و اهداف راهبردی که حزب کارگزاران دنبال می کند و دیدگاه و تلقی این حزب از انتخابات پیشین ریاست جمهوری.

 

بدیهی است حزب کارگزاران که در سالهای جاری به طور جدی با عدم اقبال افکار عمومی روبرو بوده و در چند انتخابات گذشته شکست های سنگینی را متحمل شده است در پی راه حلی برای برون رفت از این انزوای سیاسی باشد اما علاقه این حزب به کسب نتیجه برد - برد – برد بسی جالب توجه است و می بایست مورد توجه گروه ها و احزاب سیاسی کشور قرار گیرد!

محتمل ترین گزینه برای حصول چنین نتیجه ای، انتخاب فردی است میانه رو و البته مورد اقبال همه گروه ها و سلیقه های سیاسی و یا به تعبیر سخنگوی کارگزاران «کاندیدایی که همه گروه‌ها و شخصیت‌های اصلی نظام و نیروهای خط امام اعم از اصولگرا و اصلاح طلب بتواند از وی حمایت کنند.» در این نوشتار به دنبال تعیین مصداق چنین فردی نیستیم بلکه بیشتر در پی روشن شدن این نکته ایم که چرا حزب کارگزاران چنین رویه ای را در دستور کار دارد!

شاید بتوان پاسخ این سوال را در نتیجه گیری این حزب از انتخابات شکوهمند سوم تیر پیدا کرد: «نتیجه باخت – باخت – باخت»!

پیش از ورود به بحث ذکر این نکته ضروری است که برخلاف حزب لیبرال کارگزاران سازندگی، در جهان بینی ما، برد و باخت در انتخابات معنا ندارد بلکه همه مکلف به حرکت در جهت کسب رضای پروردگار متعال و فراهم نمودن مقدمات ظهور حضرت ولی عصر(روحی فداه) و تلاش برای اعتلا و آبادانی ایران اسلامی هستیم و در چنین نگرشی برد و باخت معنایی ندارد!

ناکامی اصلاح طلبان در انتخابات گذشته پر واضح است اما چرا جناب سخنگو، اصولگرایان و نظام را هم بازنده انتخابات می داند؟! آیا به واقع نظر اصولگرایان و مجموعه نظام و مهمتر از همه، اقشار مختلف مردم نیز همین است؟! براستی منظور جناب مرعشی از باخت اصولگرایان و باخت نظام چیست؟! آیا واقعا نظام مقدس جمهوری اسلامی و گروههای اصولگرا در سه سال گذشته آنچنان فرصتها را از دست داده اند که بازنده تلقی شوند؟!

حقیقت چیز دیگری است و پاسخ این سوالات را باید در جایی دیگر جستجو کرد. ناکامی های پیاپی گروههای مدعی اصلاح طلبی در انتخابات شورای شهر دوم،مجلس هفتم،ریاست جمهوری نهم،خبرگان چهارم،شورای شهر سوم و نهایتا مجلس هشتم زنگ خطر رسایی برای مدعیان دروغین اصلاحات بود و آنان را بدین سمت سوق داده است که بخاطر عملکرد فوق العاده ضعیف، ظرفیت کافی برای جلب اعتماد افکار عمومی در اردوگاه دوم خردادیان وجود نداشته و یکپارچگی جریان رقیب در انتخابات های مورد اشاره را از دلایل عمده شکست خود ارزیابی نموده اند.

شکست سنگین اصلاح طلبان در جلب آرای مردم در انتخابات مجلس هشتم حکایت از اقتدار اصولگرایان و محبوبیت بالای دولت در نزد افکار عمومی دارد و بدین ترتیب مدعیان اصلاح طلبی درصدد ایجاد شکاف در جریان اصولگرایی و تلاش برای نزدیکی به برخی طیف های میانه روی اصولگرایان هستند تا در انتخابات آینده با حمایت بیشتری از سوی مردم همره شوند! جناح طرفدار پدیده دوم خرداد همچنین در تلاشند تا با القاء ناکارآمدی دولت در جامعه، سایر گروههای اصولگرا را به عدم حمایت از شخص رئیس جمهور محترم در انتخابات دهم ترغیب کنند چنانکه سخنگوی کارگزاران در ادامه اظهارات خود اضافه می کند:

«اصولگرایان یا باید مسئولیت مشکلات کنونی کشور را بپذیرند و یا با تکیه بر اصولگرایی کشور را از دست جریان‌های نشناخته نجات دهند، این نکته یک نکته منفی است که چطور مدعیان اصولگرایی از اصل نظام و منافع ملی در مقابل کارکرد رئیس جمهور دفاع نمی‌کنند.»

در واقع با روی کار آمدن دولت عدالت و مهرورزی و عملکرد قابل دفاع و مقتدرانه در عرصه فرهنگ، اقتصاد و سیاست در سطح کشور و جهان و حمایت بی سابقه رهبر معظم انقلاب و اقشار گوناگون مردم از دولت نهم و نتایج انتخابات مجلس هشتم در حوزه های مختلف انتخابیه، گروههای اصلاح طلب از هم اکنون خود را بازنده انتخابات دهم می دانند و از همین رو از هیچ تلاشی برای رهایی از شکستی دوباره فروگذار نمی کنند و در قدم اول به دنبال القاء بازنده بودن به اصولگرایان و مردم می باشند.

در نوشتاری دیگر به بررسی راهبردهای انتخاباتی مدعیان اصلاح طلبی در انتخابات آینده خواهیم پرداخت.

                                                       

                                                         والسلام علی من اتبع الهدی

                                             محمد مهدی پوینده

                                                          ۲۹ / ۳ / 1387 

پی نوشت:

مصاحبه خبرگزاری فارس با سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی – 26/3/87 


برچسب ها: اصولگرایان ، اصلاح طلبان ، انتخابات ریاست جمهوری ،

   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic